Övrigt

Matcher vecka 42

2010-10-18 18:10 #0 av: Leffe

Här kommer veckans matcher för Elitserierna och Allsvenskan med tider och plats. Eventuell tevesändning finns också med.

Måndag 2010-10-18

  • Hammarby IF HF - HK Malmö
    Elitserien herr kl 19.00 Eriksdalshallen

 

Anmäl
2010-10-18 18:15 #1 av: Leffe

Tisdag 2010-10-19

  • H 43 - Lugi HF
    Elitserien herr kl 19.00 Fofsparbankarena A
Anmäl
2010-10-18 18:24 #2 av: Leffe

Onsdag 2010-10-20

  • IK Sävehof - Skuru IK
    Elitserien dam kl 17.45 Partillebohallen
  • Redbergslids IK - HK Drott Halmstad
    Elitserien herr kl 19.00 Lisebergshallen
  • Alingsås HK - Eskilstuna Guif
    Elitserien herr kl 19.00 Nolhagahallen
  • IK Sävehof - Hammarby IF HF
    Elitserien herr kl 19.30 Partillebohallen
  • HK Kroppskultur Dam - Skövde HF
    Elitserien dam kl 19.00 Agnebergshallen
  • Lugi HF - Kärra HF
    Elitserien dam kl 19.00 Fofsparbankarena A
  • OV Helsingborg - IFK Ystad HK
    Allsvenskan herr kl 19.30 Idrottens hus
Anmäl
2010-10-20 01:45 #3 av: Bettan

Torsdag 2010-10-21

  • Inga matcher

Ha en bra dag

Sport iFokus

Anmäl
2010-10-21 02:46 #4 av: Bettan

Fredag 2010-10-22

  • Alingsås - H 43
    Elitserien herr kl 19:00 Nolhagahallen
  • Skövde - Lugi
    Elitserien herr kl 19:00 Arena Skövde

Ha en bra dag

Sport iFokus

Anmäl
2010-10-23 03:12 #5 av: Bettan

Lördag 2010-10-23

  • Heid - Team Eslöv
    Elitserien dam kl 13:30 Heidhallen
  • CaperioSport - H 65 Höör
    Allsvenskan dam kl 13:30 Frölunda Kulturhus
  • Sävsjö/Eksjö - Rimbo
    Allsvenskan dam kl 14:00 Sävsjö Sporthall
  • Önnered - Rimbo
    Allsvenskan herr kl 15:15 ÖHK-hallen K
  • Örebro - Hellton
    Allsvenskan dam kl 15:30 Idrottshuset Örebro
  • Västerås - H 43/Lundagård
    Elitserien dam kl 16:30 Bombardier Arena Hall A
  • Kärra - Hästö
    Allsvenskan herr kl 17:21 Lillekärrhallen

Ha en bra dag

Sport iFokus

Anmäl
2010-10-24 00:44 #6 av: Leffe

Söndag 2010-10-24

  • Tumba - Önnered
    Allsvenskan dam kl 13.45 Tumba Idrottshus
  • GUIF - Kungälv
    Allsvenskan dam kl 14.00 Eskilstuna SH
  • Nacka - Partille
    Allsvenskan dam kl 15.00 Nacka Bollhall
  • Sävehof - Ystad
    Elitserien herr kl 15.30 Partillebohallen
  • Tumba - Kroppskultur Herr
    Allsvenskan herr kl 16.00 Tumba Idrottshus
  • Alstermo - Djurgården
    Allsvenskan herr kl 16.15 Mötesplats Alstermo
  • Lindesberg - Kristianstad
    Elitserien herr kl 16.30 Lindesberg Arena
  • Hallby - Warta
    Allsvenskan herr kl 16.30 Jönköpings Idrottshus A
  • GUIF - Aranäs
    Elitserien herr kl 17.00 Eskilstuna SH
Anmäl